Global Hava Yolları

Libyan Airlines

Libya, Tunis, Mısır, Türkiye

Seyahatleri

Libya Arap Havayolları Tarihçesi

1964 Yılında tanınmış ve ilk seferini Libya havayolları adını alarak yapmıştır kurulduğu günden beri Benghazi ve Tripoli olarak seferlerini gerçekleştirirken 1968 yılında uluslararası sivil havacılık belgelerini aldıktan sonra Avrupa uçuşlarına başlamıştır.
31 Temmuz 2007 tarihinde Libya Havayolları, Afriqiyah Havayolları ile birlikte Libya devletine ait olan Afrika Havacılık Holding iştirakcısı oldu.
Kişiye Özel Yemek
Alkolsüz İçecekler
First Class
100% Memnuniyet
Standart Uçuş Saatleri
Güleryüzlü Hostesler

Libya Havayolları (el-Khutut al-Jawiyah al-Libiyah) Libya, birkaç yıldır Arap Havayolları olarak bilinen en eski ve ülke çapında bayrak sağlayıcı havayolu ajansıdır. Havayolu merkezi Trablus’tur. Çoğu Trablus Havalimanı içinde Avrupa, Kuzey Afrika ve Orta Doğu’ya tarifeli yolcu ve yük uçuşları yapmaktadır. Bingazi’deki Benine Uluslararası Havaalanı ikincil bir üs olarak hizmet vermektedir.

Libya Havayolları Arap Hava Taşıyıcıları Örgütü ve Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği üyesidir.

Libya Havayolları 1964’te Libya Havayolları Krallığı olarak monte edildi ve Ekim 1965’te ilk uçuşunu yaptı. Kurulduğu günden bu yana, birçok ev uçuşunun yanı sıra Trablus’tan komşu uluslardan Avrupa ve Libya’ya uçuşları da hedefliyor. ve Bingazi. Eklenen konumlar. Alitalia, Middle East Airlines ve BOAC ile hatlar arası bir anlaşma yaptı.
1969’da Havayolunun adı Libya Arab Havayolları olarak değiştirildi. Ondokuz Yetmişli yıllarda, Boeing 727 kısa mesafeli uçuşlarda Boeing 707 ve 1986’ya kadar uzun mesafeli uçuşlarda Boeing 707, Amsterdam, Belgrad, Bükreş, Budapeşte, Frankfurt, Frankfurt, Frankfurt, Frankfurt’un omurgası haline geldi. İstanbul, Madrid, Milano, Moskova, Prag, Sofya, Viyana, Varşova, Zürih, Cezayir, Hartum, Kuveyt ve Karaçi’ye seferler başladı.

1991 yılında, endüstriyel ambargonun kaldırılmasıyla Libya Arab Havayolları dünya çapındaki uçuşlarına yeniden başladı ve Airbus, Bombardier ve ATR gibi yeni uçaklar sipariş etti. Amman bir kez daha dünya çapındaki uçuşlar için ilk varış noktası oldu. 2006 yılında havayolunun adı Libya Havayolları olarak değiştirildi. Havayolu şirketi, Avrupa’daki ticari girişim ve turizm müşterilerine yönelik bir genişleme politikası gözlemledi.

31 Temmuz 2007’de Libya Havayolları, Afriqiyah Havayolları ile birlikte Libya ülkesine ait olan Afrika Havacılık Holding’in bir yan kuruluşu haline geldi.
Libya Havayolları’nın tüm uçuşları, Libya iç savaşı ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi Kararı 1973’e uygun olarak NATO aracılığıyla yürütülen birleşik devletler sırasında uçuşa yasak bölgenin duyurulması sonucunda 17 Mart 2011’de sona erdi.

Libya Havayolları uçuşlarına Mart 2012’de 12 aylık bir bozulmanın ardından tekrar başladı.

Misyonumuz yüksek kaliteli bir hava taşımacılığı hizmeti vermeye ayrıca önceliğimiz müşterilerimizin istekleri ve güvenliğini sağlamaktır. Sıcaklık, dostluk duygusu, bireysel gurur, şirket ruhu ve mükemmellik ile sunulan satın alan hizmetlerini en yüksek kaliteye ulaştırmayı başarmaktır.